Android Nougat’ta dar nitelik!

Android 7.0 Nougat, kullanıcılarına çok daha etkili bіr deneyim vadeden, henüz hiç bahsedilmeyen, gizli bіr özelliğe sahip!
Android Nougat’ta dar nitelik!

Android 7.0 Nougat‘ta gizlenmiş olarak bulunan bіr takım kodlar, Google’ın işletim sisteminin bu en yeni sürümüne dair, henüz ortaya çıkmayan bazı detayların da ortaya çıkmasını sağladı. Android Police’te bulunan rapora tarafından rahat konfigürasyon ara yüzündeki ayarlarlarla, navigasyon çubuğundaki standart tuşların hepsi kaldırılabilir ve yeni tuşlar da istediğiniz yere taşınabilir. Seçenekler aralarında ise bіr pano (clipboard), aylaklık (spacer), mönü/klavye değiştiricisi boşluk tuşu ve anahtar kodu olarak atanabilen bіr tuş yer alıyor. Görsellerden de anlaşılabileceği üzere kullanıcılar bu tuşları navigasyon çubuğunda istedikleri yerlere konumlandırabiliyor ve dilediklerini de çıkartabiliyor. Diğer yandan bu özelliklerin Google’ın Nougat’ın gelecekteki sürümleri ya da sadece belirtilmiş Android cihazlar için planladığı ayrıntı olma ihtimali de var. Laf yorumları nitelik Android’in çok daha kişiselleştirilmiş bіr deneyim sunmasını sağlaması açısında oldukça göze çarpan. Cenk Atlı

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.