Battlefield 1

Battlefield 1 oyun indir. Ünlü FPS oyunu serisi bu sefer 1. Dünya Savaşı’nda
Battlefield 1

Battlefield 1 daha evvelden tarihin öbür dönemlerine konuk olmamızı karşılayan ünlü Battlefield serisinin 5. oyunu.

Electronic Arts ve DICE, serinin son oyununda öbür bіr isimlendirmeye gitti. Alışılmış bіr FPS serisi olan Battlefield serisinin 5. oyunu olması gereken bu oyun geçmişte geçen hikayesiyle benzer olarak Battlefield 1 adını alarak karşımıza çıktı. Battlefield 1, bizi savaş oyunlarında öyle sık işlenilmeyen 1. Dünya Savaşı temalı bіr hikayeye gösteri ediyor. Oyunda alternatif bіr 1. Dünya Savaşı senaryosuna tanık oluyoruz ve bu savaşta bulunan bіr askerin gözünden savaşı tecrübe ediyoruz.

Battlefield 1’in senaryosu baştan başa işgal altındaki Fransız şehirlerini, İtalyan Alpleri’ndeki geniş haritaları ve Arabistan’ın kurak çöllerini ziyaret ediyoruz ve bu bölgelerde düşmanlarımızla savaşıyoruz. Battlefield 1 bize bіr piyade olarak savaşa katılmanın yanısıra döneme özgü kara, deniz ve hava araçlarını yararlanma imkanı da veriyor. Tanklar, motorlar, uçaklar ve dev savaş gemileri kullanabileceğimiz araçlar arasında.

Battlefield 1

Battlefield 1’de bulunan sernaryo modunun haricinde oyunun multiplayer modunda online arenalara çıkabilir ve 64 şahsiyet heybetli savaşlara dahil olabilirsiniz. Serinin bіr önceki oyununda tanıştığımız devingen ortamlar Battlefield 1’de de korunuyor.

Battlefield 1’in hoş yönü oyunun Türkçe desteğine de sahip olacak olması. Osmanlı Devleti‘nin dahil olduğu 1. Dünya Savaşı’nı konu alan Battlefield 1’de bu desteğin olması kaçınılmazdı.

Battlefield 1’in geliştiricisi DICE, Frostbite oyun motorunun son versiyonunda bize görsel bіr şölen sunuyor. Battlefield 4’te oldukça nitelikli grafiklerle karşılaşmıştık. 2013’te meydana çıkan Battlefield 4 halen günümüzün en iyi grafiklere sahip olan FPS oyunları aralarında. Battlefield 1’de ise daha da gelişmiş teknolojik özellikler bizi bekliyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.