Beykoz kiralık daire fiyatları ne kadar?

İstanbul’un Anadolu Yakası’nın değerli ilçelerinden Beykoz’da yeni projeler artıyor. Yeni projelerin artış gösterdiği Beykoz ilçesi, şehrin yaşanabilir yerlerinin başında geliyor.
Beykoz kiralık daire fiyatları ne kadar?

İstanbul’un Anadolu Yakası’nın değerli ilçelerinden Beykoz’da yeni projeler artıyor. Yeni projelerin artış gösterdiği Beykoz ilçesi, şehrin yaşanabilir yerlerinin başında geliyor.

Emlak sektörü için önemli ilçelerin başında gelen Beykoz’da kiralık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Peki, Beykoz kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Beykoz’da kiralık daire arayanlar için önemli bilgiler…

Beykoz kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporuna göre, Beykoz kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum 1.195 TL, maksimum 1.991 TL arasında değişiyor. Bölgede ortalama kira fiyatı ise 1.593 TL olarak belirtiliyor. Beykoz’da kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi ise 28 yılı buluyor.

Beykoz’un konutta kazandıran beş mahallesinde kiralık daire fiyatları:

Beykoz’da toplam 45 mahalle bulunuyor. 2017 TÜİK verilerine göre, Beykoz’un en kalabalık mahallesi Kavacık, en az nüfuslu mahallesi Göllü oldu. İlçede satılık konut fiyatı en çok artan mahallelerinin başında Göksu, Acarlar, Soğuksu, Göztepe ve Kavacık geliyor. Peki, bu mahallerde kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

  • Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Göksu kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için 1.169 TL ile 1.948 TL arasında değişiyor.
  • Acarlar Mahallesi’nde ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı minimum 2 bin 534 TL ile maksimum 4 bin 223 TL olarak gösteriliyor.
  • Soğuksu kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için 1.814 TL ile 3 bin 23 TL arasında belirtiliyor.
  • Göztepe’de kiralanan bir dairenin ortalama fiyatı 1.414 TL-2 bin 356 TL olarak ölçümleniyor.
  • Beykoz’un en kalabalık mahallesi Kavacık’ta kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için 1.167 TL ile 1.945 TL olarak gösteriliyor.

Beykoz’da kiralık daire ararken dikkat etmeniz gereken başlıca unsurlar:

  • Şehrin dikkat çeken ilçelerinden Beykoz’da kiralık daire ararken ilk olarak araştırma yapmalısınız.
  • Kiralık daire araştırmasında tutmak istediğiniz evi yakından incelemelisiniz.
  • Tutacağınız kiralık evin aylık apartman giderlerinin yanı sıra dairenin tesisatının sağlam olup olmadığını öğrenmelisiniz.
  • Kira sözleşmesini hazırlarken dikkat etmeli ve önemli maddeleri gözden kaçırmamalısınız.
  • Kira sözleşmesini imzalamadan önce ev sahibine kafanıza takılan tüm soruları sormalısınız. Örneğin; depozito ne kadar? Kira devredilebilir mi? Tamirat masrafları kime ait olacak? Bu ve bunun dışında sormak istediğiniz bütün soruları ev sahibine yöneltmelisiniz.

 

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.