BOTOKS İLE GÜZELLEŞİN!

2007 yılında ise “Dipnot Nişantaşı Estetik merkezi” adında kendi sahibi olduğu kliniğini kurmuştur ve halen hizmet vermeye de devam etmektedir.
BOTOKS İLE GÜZELLEŞİN!

BOTOKS İLE GÜZELLEŞİN!

Botox  içeriğinde “Botulinum Toksin A” adı verilmekte olan bir maddenin saflaştırılmış halidir ve kozmetik alanda kırışıklıkların tedavisinde ve daha birçok tıbbi alanda tedavilerde uzmanlar tarafından kullanılmaktadır. Botox uygulamasının kullanıldığı tıbbi alanlardan da bu yazımızda bahsedeceğiz.

Botox’un kullanıldığı alanlar nelerdir?

Botox uygulaması son yıllarda kozmetik alanda birçok alanda kullanılmaktadır. Ancak daha eski yıllardan beri aslında tıbbi alanda kullanılan botoksun kullanıldığı daha da önemli alanlar yer almaktadır. Bu alanlardan bazıları; migren tedavisi, şaşılık tedavisi, aşırı terleme tedavisi, kas spazmları vb. Birçok önemli alanlarda botoks kullanılmakta ve oldukça önemli ve etkili sonuçlara imza atmaktadır.

Botoks kimlere uygulanır?

Botox uygulaması her yaşa güvenle uygulanabilen ve herhangi bir riski bulunmayan medikal uygulamalardan biridir. Hamilelerde ve emzirme sürecindeki anneler haricinde herkese kolaylıkla uygulanabilen botox uygulaması mutlaka uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Botoks işleminde nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle botoks uygulamasını yaptıracağınız klinik ve klinikte çalışan kişlerin uzmanlıkları oldukça önemlidir. Hatta bu tür önemli medikal işlemler mutlaka hekimler tarafından ve öncelikle muayeneleri yapılarak uygulanmalıdır. Aksi halde istenmeyen sorunlar meydana gelebilmektedir.

Kaş Arası Botoks uygulaması da yine doktorumuz Mustafa Karataş ve donanımlı ekibi tarafından, uzun yıllardır Nişantaşı’nda hizmet veren kliniğinde uygulanmaktadır. Peki gelelim doktorumuz Mustafa Karataş’a…

Mustafa Karataş kimdir?

Doktorumuz Mustafa Karataş; 2002 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş olup, daha sonrasında ise yurt dışında medikal estetik konusunda eğitimler almaya devam etmiştir.

Kaş arası botoks uygulaması ve daha birçok önemli medikal estetik alanında hastalarına hizmet vermekte olan Mustafa Karataş; donanımlı ve alanında son derece güvenilir olan ekibi ile birlikte daha uzun yıllar hizmet vermeye de devam edecektir.

Botoks uygulaması başka işlemler ile birlikte uygulanabilir mi?

Bazı derin kırışıklık ve çizgilerin tedavisinde botoks uygulamasına ek olarak dolgu uygulamaları da kullanılabilmekte ve bu durum kişiler üzerinde herhangi bir risk taşımamaktadır.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.