Bu akıllı cihazları evinizden uzakta tutun

Her akıllı cihaz, mutlaka iyi ya da kullanışlı olmak zorunda değil. İşte bizce, akıllansa da uzak durmanız gereken “akıllı” cihazlar…
Bu akıllı cihazları evinizden uzakta tutun

Piyasada çoğalma ağrıları içinde olan, bu ağrısını muhtemelen size de hissettirecek olan çoğu zeki konut ürünü var. Emniyet endişeleri, uyumluluk problemleri ve fazla yüksek fiyatları, bu cins ürünlerin müşterek sorunları aralarında. Aşağıda, en azından şimdilik uzak durmanızda fayda olduğunu düşündüğümüz akıllı konut mahsul kategorilerini sıraladık. Akıllı buzdolapları: Gelecekte alacağından belirlenmiş olmadığınız (еlvеrіr Samsung Family Hub) dokunmatik ekranlı bіr buzdolabına 5.000 dolar devretmek yerine, buzdolabınıza bіr iPad monte edip, onu yemek tarifi uygulamalarıyla donatabilirsiniz. Kablosuz Bluetooth hoparlörler yardımıyla Apple Music ya da Spotify üzerinden misafirlerinize müzik de dinletebilirsiniz. Akıllı su sensörleri: Bu tür sensörler, su baskını gibi durumlarda yararlı olabilseler de, bіrçok elektrikle ve Wi-Fi üzerinden çalışıyor. Peki sel olduğunda bu ikisi çalışmıyorsa ne olacak? Bu tür sensörler çok pahalı değiller ve özellikle siz evdeyken içinizin bakımlı etmesini sağlayabilirler. Oysa yola çıktığınızda, yoğun yağışların ardından bіr arkadaşınızdan evinizi teftiş etmesini rica etmenizde avantaj var. Zeki klimalar: İnternet üzerinden kontrol edilebilen bu cins klimaların sayısı oldukça az. Daha iyi bіr girişim ise normal klimaları akıllı klimaya dönüştürmenizi sağlayacak yaklaşımlardan faydalanmanız olabilir. Mesela Sensibo, herhangi bіr uzaktan kumandalı klimayı akıllı cihaza dönüştürerek, kuvvet tüketimini kontrol etmenizi sağlıyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.