Çinli devin beden gösterisi!

Çin’in en önemli şirketlerinden biri olan LeEco, yeni telefonları ve televizyonlarıyla adeta gövde gösterisi yaptı; devlere meydan okudu!
Çinli devin beden gösterisi!

Çinli LeEco, bu haftanın başlarında ABD marketini ele geçirme planlarını açıklamasının arkasında, şimdi de ABD marketi için yeni telefonlarını ve televizyonlarını tanıttı. Çinli firma, ABD’de büyük bіr etki yaratmak istiyor ve görünene tarafından bu etkinlik, planlarının sadece başlangıcı olacak. LeEco Kuzey Amerika başkanı Richard Ren‘in söylediğine kadar firma, bizler için mahsul ve hizmetler üretmek yerine, bizimle birlikte ürünler ve hizmetler üretecek. San Francisco’daki Innovation Hanger’da yapılan tanıtımda R&D başkanı  Rob Chandhok, 400 dolarlık yeni LePro S3 Android telefonu tanıttı. Snapdragon 821 işlemci ile güçlendirilen bu telefon, 4 GB RAM ve 64GB depolama alanının yanı sıra 5.5 inç ekran, Dolby Atmos destekli çift hoparlör ve 16MP kameraya sahip. LePro, gri ve altın metal renklerinde sunulacak. Hem Chandhok, Snapdragon 652 ve 32GB depolama alanı ile gelen giriş seviyesi Le S3 modelini de tanıttı. Bu telefon da gri, gül altın, altın ve siyah renklerinde sunulacak. Yalnızca küçük ekranlı cihazları tanıtmayı yeterli bulmayan işyeri, LeEco markası altındaki dört yeni televizyonunu da tanıttı. Bu televizyonların en üst seviyesi 5.000 dolarlık uMAx 85 olarak gözükmekte bu ürün 85 inçlik bіr ekranın yanı sıra HDR10 ve Dolby Vision desteğine sahip. 4GB RAM, 64GB depolama alanı ve Harmon Kardon ses sistemi de televizyonun kalan detaylarını oluşturmakta. Ayrıca firma, 4K ile Harmon Kardon ses sistemine sahip olan “Super 4” TV serisini de tanıttı: X43 Pro, X55 ve X65. Işyeri sözcüleri, daha önceki bіr etkinlikte tanıtılan VR başlığı ve Android destekli spor bisikleti hakkında da kısa bіr süre konuştular öyle bu ürünler hakkında yeni bіr data vermediler. Faaliyet boyunca LeEco yöneticilerinin çoğunlukla belirttikleri bіr durum ise, bu ürünlerin bіr ekosistem halinde beraber çalışmak üzere geliştirildikleri oldu. 17 Ekim tarihli bіr blog yazısında CEO YT Jia‘nın sözleri şu şekildeydi: “İçeriğin herhangi bіr ekrana herhangi aniden sürekli bіr şekilde iletilmesini muhtemel ülkü getiriyor. Bu, geleceğin doğrusu ast yaşam tarzıdır.” Bu fаkаtçla da firmanın video kısmında ortaklık kurduğu bazı Kuzey Amerikalı içerik sağlayıcı firmalar bulunuyor: Lionsgate, MGM, Showtime ve A&E gibi… Kullanıcıların telefonlarında, televizyonlarında ve en son olarak benzer arabalarında video izleyebilmelerinin yanı sıra, LeEco avantajlarının arasında 5TB ücretsiz bulut depolama alanı ve sınırsız resim ve video depolama imkanı bulunuyor. 2 Kasım tarihinde LeMall‘da satışına başlanacak olan ürünler için firmanın dahası indirim sistemi bulunmakta. LeMall Kuzey Amerika yöneticisi Bianca Yang‘in söylediğine göre bilhassa LeRewards indirimleri, firmanın tüketicilere teşekkür etme şekli olarak sunulmakta.  Levent Öztürk

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.