Counter Strike Global Offensive

Counter Strike Global Offensive oyun indir. Dünyanın en prestijli oyun yapımcılarından birisi olan Valve ’ın efsanevi oyunlarından birisi olan Counter-Strike ’ın yeni oyunu Counter-Strike Global Offensive sonunda çıkışını yaptı.
Counter Strike Global Offensive

Dünyanın en prestijli oyun yapımcılarından birisi olan Valve ’ın efsanevi oyunlarından birisi olan Counter-Strike ’ın yeni oyunu Counter-Strike Global Offensive sonunda çıkışını yaptı. 2000 ’li yılların başından beri internet cafelerde zamanımızı yiyip bitiren bu efsanevi yapımın yeni oyunu bizlere tamir edilmiş görselleri ve oynanışı ile her tarafta merhaba diyor. Ayrıca bіr nostalji hem de yeni bіr çılgınlığı bіr araya getiren Counter-Strike Global Offensive yalnızca PC platformuna değil bununla birlikte konsollara da çıkış yaparak Counter-Strike kültürünü konsol oyuncularına da yaşatmayı hedefliyor.

Counter-Strike Global Offensive PC, Playstation 3 ve Xbox 360 platformlarında yerini aldı, oyun varsayım edeceğiniz üzere multiplayer bіr oyun herhangi bіr program metni modu yer almıyor öyle zaten Counter-Strike ’ı Counter-Strike yapan en önemli unsurda bu olsa lüzum. Counter-Strike Global Offensive ’ı kullandığını platformun dijital marketinden satın almanız mümkün. PC oyuncuları oyuna Steam ’den, Playstation 3 kullanıcıları PSN ’den ve Xbox 360 kullanıcıları ise Xbox Live üzerinden oyuna 15 dolar karşılığında sahip olabilecekler.

Herkesin elbette her oyuncunun bіr Counter-Strike geçmişi vardır, özelliklede bu durum ülkemizde daha yayın ve daha belirgin. İnternet Cafelerin popüler olmasındaki en büyük kavramlardan birisi olan Counter-Strike hala çoğu yeni ve eski oyuncu kadar aktif olarak oynanmakta öyle bunlar oyunun eski sürümleri. Özelliklede serinin hayranları bilecektir vazgeçilmez sürümleri olan Counter-Strike 1.5 ve Counter-Strike 1.6 hala çoğu oyuncu tarafından sevilerek oynanmakta. Biz belkі hala bazen arkadaşlarla buluşup saatlerimizi hiç hesapsızca bu olağanüstü oyuna feda ediyoruz.

Counter-Strike: Global Offensive Counter-Strike: Global Offensive yorumları Videoyu İzleyin

Oyuna girdiğimiz anda bizleri herzamanki o kolay Counter-Strike menüsü karşılıyor. Eski oyunlarda olduğu gibi epeyce kolay olarak hazır menü doğru dilediğimiz bölüme kısa zaman içinde antre yapabiliyor ve gerisinde oyuna başlayabiliyor veya dilediğimiz ayarları kolayca gerçekleştirebiliyoruz. Seri maç bölümünden derhal aksiyona girişebiliyoruz çünkü zaten bizlere tanıdık olmayan olmayan oyun modları karşılıyor. Rehin kurtarma, bomba kurma ve yeni bіr mod olan Arsenal modu oyunda yerini alıyor. Kısaca bilmenize karşın bu modlardan bahsedecek olursak; Rehin kurtarma modunda terörist ekibince kaçırılan rehinleri kurtarmaya çalışıyoruz her kurtardığımız rehin başına iyi para kazanıyoruz amacımız rehineleri kurtarmak ve onların başına bіr şeyin gelmemesini karşılamak. Bomba kurma modunda da Counter-Strike ’ın efsane haritasi De Dust ’dan hatırlayacağınız gibi terörist ekibin bomba kurması gerekiyor v Anti Terör ekibinin de bu bombanın kurulmasını engellemesi ya da kurulan bombayı imha etmesi gerekiyor. Arsenal modu ise düşman vurdukça silahlarımızın geriye doğru gittiğini yani ağır silahtan en minik silaha değin düşüyorsunuz.

Arsenal modunda adam öldürdükçe tabanca potansiyeliniz düşecek ve oyunda adi pistoller ile çatışmaya başlayacaksınız bu oyunda bizlere daha sıkı bіr çaba imkanı sunuyor. Arsenal modu profesyonel oyuncular için oldukça neşeli öyle yeni başlayanlar için biraz sıkıntılı gibi görünüyor yine de her şeye rağmen durmak bilmeyen bіr aksiyon ve heyecan tufanı sizleri bekliyor.

Artık sadece oynanabilirlik veya bol aksiyon onun değil, bunların yanında keza bizleri yüzlerde tebessümler yaratıcı görsel ve maddesel detaylar bekliyor. Bunlardan en basiti Source Engine teknolojisi ile gelen su ve karakterlerin etkileşimi. Bundan Bzіrа keskin bіr şekilde vurulup suya düşen bіr karakterin cesedi su üstünde yüzecek fizik kuralları düşünülerek akıllara gelebilecek tüm ayrıntılar en iyi şekilde hazırlanmış. Özelliklede somut unsurların iyi hazırlandığını söyleyebiliriz, bunu zaten en iyi kapıların parçalanmasından anlayabiliyoruz.

Çevreye baktığımızda gözlerimizi kamaştıran mükemmel görsel bіr şölen bizleri bekliyor, Source Engine grafik motorunun en son sürümünün yani Portal 2 ’de kullanılan sürümünün kullanıldığı Counter-Strike Global Offensive ’de grafik namına bizleri çok iyi şeylerin beklediğini söylemek mümkün. Haritaların her birinde oyuncuyu memnuniyet edecek bіr uğraş ve aksiyon bulunuyor. Animasyonlara göz atacak olursak tekrar mükemmel şeyler yapılmış, silahlarda bunu daha iyi görüyoruz zaten. Karakterlerin bіr takım hareketlerinde hoş olmayan şeyler görsek de bunları sineye çekebiliriz.

Sesler ve efektler uygun kullanılmış özelliklede silahların sesleri orijinallerini aratmayacak cinsten başarılı şekilde hazırlanmış. Zaten oyunun çoğu kısmında tabanca sesinden diğer bіr şey dinlemek imkansız gibi o yüzden ses konusunda konuşulacak böylece bіr şey kalmıyor bize…

Her şeyi ile bizleri harikulade bіr Counter-Strike oyunu karşılıyor, eminim bu efsanevi yapıma hasret kalıp “ keşke yeni oyunu çıksa da oynasak “ diyen kullanıcıları fazlasıyla hoşnut bırakacak bіr türden üretim. İnternet Cafe kültürünün oyun anlamındaki temel taşlarından birisi Counter-Strike ’ın yeni oyunu Counter-Strike Global Offensive elbette denemelisiniz hem bu değin uygun bіr fiyata böylesi bіr oyun bulmak açık konuşmak gerekirse kuvvet…

Not: Counter-Strike Global Offensive ’ı PC oyuncusuysanız Steam üzerinden, Playstation 3 oyuncusuysanız PSN ’den ve Xbox 360 oyuncusuysanız Xbox Live üzerinden 15 dolar karşılığında satın alabilir ve bu özgün heyecana derhal katılabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better Hafıza: 1GB XP / 2GB Vista Değişmez Disk Abes Bölge: At least 7.6GB of Space Ekran Kartı: Video card must be 256 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 3.0

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.