Etohum uygulama almaya başladı

Etohum milyon dolarlık girişimler için başvuru almaya başladı!
Etohum uygulama almaya başladı

Etohum milyon dolarlık girişimler için uygulama almaya başladı!

Yeni ekonomiyle ilgili bilgisi ve meslek fikri olan girişimcilerle bu alanda yatırım yapabilecek şirket ve profesyonelleri buluşturan Etohum, bіrçok yeniliğe imza attığı 2012-2013 döneminin arkasında, beklentileri yükselten yepyeni bіr Etohum sürecine hazırlanıyor. 

Türkiye ’deki internet ekosisteminin yaratılması ve gelişmesi adına 2008 ’den bu yana Türkiye ’nin önde gelen çoğu internet girişimine yardım olarak hayata geçmesine katkıda bulunan Etohum, 2013-2014 dönemi için internet girişimcilerinden uygulama almaya başladı.

Sene içerisinde Türkiye ’nin önde gelen meslek adamlarıyla birlikte Yatırımcı Kulübü dahilinde çoğu ortaklığa imza atarak girişimlere yardım olan Etohum’un başlattığı dilekçe süreci Aralık 2013 ’e kadar sürecek. 

Seçilen projeler ise Ocak ayında bildiri edilecek ve Etohum tarafından girişim başına 10.000 ila 20.000 dolar aralarında “birincil tohum yatırımı” yapılacak. Etohum ’un yatırımına ek olarak Aslanoba Capital da seçilen girişimlere toplamda 1 milyon dolar yatırım desteği verecek. 

bununla beraber, işlem sonunda belirlenen girişimlerin, anapara desteği sağlama ve ortaklık kurma nedeniyle Etohum Melek Yatırımcı Kulübü üyesi yatırımcılar ile toplu ve birebir görüşmeler yapmaları sağlanacak. Bu görüşmeler ile Etohum 40 girişimi arasından bіrçoğunun ihtiyaç duyduğu meslek bağlantısı ve anapara desteğine ulaşması fаkаtçlanıyor.

Etohum ’a kimler nasıl başvurabilir?
http://etohum.com/basvuru web sitesi adresindeki dilekçe; internet, mobil, oyun ve yazılım alanında kendi işini kurmayı isteyen veya kendi şirketini kurmuş, çünkü anapara, idare, pazarlama ve öteki konularda desteğe ihtiyacı olan tüm girişimcilere açık. Süreç boyunca bireysel başvurular kabul edildiği gibi, ekip halinde başvuru da yapılabiliyor. Dilekçe sırasında katılımcılardan internet ve mobil konusundaki bilgilerini ve ilgilerini göstermeleri bekleniyor. 

Değerlendirme süreci nasıl işliyor?
Etohum ’a başvuran girişimcileri oldukça yoğun bіr program bekliyor. Etohum ’a başvuruda bulunan girişimciler, iki haftada bіr düzenlenen Etohum Kafe toplantıları ile aylık Etohum kamplarına katılıyor ve girişkenliklerini bakış fırsatı yakalıyorlar. 

Ilk etapta başvuranlardan iş planları ya da fikirleri istenmiyor. Oysa seçimler sırasında katılımcılara ilerletmek istedikleri projeleri ve potansiyelleri olması gerektiği anlatılıyor. 

Etohum, her sene seçtiği girişimcilere meslek planı, proje yönetimi, sunum yöntemleri gibi konularda sağladığı eğitimler ve yatırımcılarla sosyal temas imkânı sunarak onları her yönden destekliyor. Etohum yatırım yapabiliyor öyle girişimcilere para ödülü vaat etmiyor. 

Girişimciler için Etohum takvimi

Temmuz – Aralık 2013: Web sitesi üzerinden başvuruların alınması Temmuz – Aralık: Ilk Olarak İstanbul almak üzere Ankara ve İzmir ’de Etohum toplantıları ve kamplarının düzenlenmesi Temmuz – Aralık: İnternet üzerinden alınan başvurular sonrasında başvuran girişimcilerle birebir görüşmeler, telefon/video görüşmeleri, e-posta ve öteki iletişim yöntemleri ile uygun adayların seçim süreci Ocak 2014: Kısa listeye giren Etohum 40 adayının seçilmesi ve kendilerine bildirilmesi  4 – 5 Ocak 2014: Etohum 40 girişimlerine “Yatırımcılarla Iletişim” eğitimi  11 Ocak 2014: Etohum 40 girişimlerinin Etohum yatırımcılarına kısa sunum yapması  25 Ocak 2014: Etohum 15 girişimlerinin hafta sonu toplantısı ile açıklanması  14 – 16 Şubat 2014: Etohum Antalya Yatırımcı – Girişimci Kampı 

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.