Fazla konuşulacak iPhone itirafı!

İlk iPhone için söyledikleri halen unutulmayan eski Microsoft CEO’su Steve Ballmer, kendi zamanında büyük bіr hata yaptığını işte bzіrа itiraf etti!
Fazla konuşulacak iPhone itirafı!

Microsoft’un eski CEO’su Steve Ballmer, iPhone 2007’de birincil çıktığında yaptığı meşhur yorumlarla ilgili bitmiş konuştu. Steve Jobs’un birincil iPhone’u tanıtmasının kısa bіr vakit ardındaki Microsoft CEO’su Ballmer’dan telefon hakkındaki görüşleri sorulmuştu. Ballmer, şunları söylemişti: “500 dolar mı? Tamamı ödenekli mi? Plan zarfında mi? Bunu söylüyorum çünkü (iPhone) dünyanın en fiyatı yüksek telefonu. Ve klavyesi olmadığından meslek müşterilerinin ilgisini çekmiyor. Bu yüzden çok iyi bіr eposta makinesi değil. … Şu Anda, her sene milyonlarca ve milyonlarca telefon satıyoruz. Apple ise senede sıfır telefon satıyor. Altı ay içinde dünyanın açık arayla en pahalı telefonu, piyasada olacak.” Emiliy Chang ile yeni röportajında ise Ballmer, Apple’ın taşıyıcı destekli modelini överken, birincil hamleyi kendilerinin yapması gerektiğini itiraf etti. Ballmer, şöyle devam etti: “Telefonları operatörler yoluyla destekleme modelini düşünmüş almak isterdim. Insanlar, iPhone’ların satmayacağına dair sözlerimden seçme parça yapmayı seviyorlar. 600 – 700 dolarlık fiyat çok yüksekti bіlе Apple, iş modelinde yaptığı buluş ve telefonu aylık telefon faturasına yerleştirmesi doğru başarılı oldu.” Ballmer, Microsoft’un telefon ve tablet işine daha erken girmemiş olmasının bіr hata olduğunu itiraf ederken, firmayı teçhizat işine taşıma kararının, kurucu iki taraflı Bill Gates ile ilişkilerinin bozulmasına katkıda bulunduğunu bitmiş etti. Microsoft’un 2012’de çıkan Surface RT tableti firmayı zarara uğratsa da, Surface serisi şu lahza gayet iyi bіr performans gösteriyor. Zeynel A. Öztürk

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.