Galaxy S8, “Bixby” ile geliyor!

Galaxy S8 piyasaya çıktığında, beraberinde büyük ihtimalle Bixby’yi de getirecek. Peki nedir bu Bixby; ne işimize yarayacak?
Galaxy S8, “Bixby” ile geliyor!

Samsung geçen ay Viv Labs‘ı aldığını açıklamıştı. Yapay akıl geliştirmekte uzmanlaşmış olan bu ekip bununla beraber Siri’nin yapımında da rol oynadı. Viv Labs açık bіr suni zeka platformu ilerletti ve bu platform doğru öteki yapımcılar Siri gibi yapay akıl asistanları sistemlerine entegre edebiliyorlar. Ve söylentiler içten ise, Galaxy S8 bu stil bіr asistanla birlikte gelecek. Samsung, Güney Kore’de “Bixby” isminin patentini aldı. Uygulamanın detaylarında “kişisel bilgilerin düzenlenmesinde kullanılacak olan bіr bilgisayar yazılımı,” “akıllı telefonlar gibi taşınabilir cihazlarda ses tanıma sistemi kullanan bіr yazılım” ve “hands-free kullanımı karşılayan, ses tanıma sistemli mobil tatbik” tanımlamaları dikkat çekiyor. Şu lahza Galaxy S8’in zeki asistanının isminin Bixby olması yalnızca bіr spekülasyondan ibaret. Lakin bu berat detayları bіr uçtan bіr uca geçmişte isabetli spekülasyonlar yapılmıştı, gerçi beklemekten başka çaremiz değil…. Ali Ruhi Öztürk

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.