Hoş vе Çirkin

Yaşlı bіr dilenci genç bіr prense bіr gül verir vе karşılığında bіr gecelik konaklayacak yer ister. Fakat prens dilenciyi reddeder. Dilenci bunun karşılığında prensi lanetler vе onu çirkin bіr yaratı…
Hoş vе Çirkin
Yaşlı bіr dilenci genç bіr prense bіr gül verir vе karşılığında bіr gecelik konaklayacak yer ister. Fakat prens dilenciyi reddeder. Dilenci bunun karşılığında prensi lanetler vе onu çirkin bіr mahlukat olan Beast’e, hizmetçilerini ise mobilyaya çevirir. Ihtiyar dilenci prense sihirli bіr ayna vе bіr adet gül bırakarak 25 yaşına değin gerçekten sevmeyi vе sevilmeyi öğrenirse bu lanetin ortadan kalkacağını söyler.
Yıllar daha sonra Belle isimli güzeller güzeli bіr genç kız vе babası Maurice çıktıkları bіr yolculuk sırasında ormanda yollarını kaybederler vе kendilerini melun bіr şatonun önünde bulurlar. Bu şato Beast’e aittir vе bu çirkin yaratık Belle’i alıkoyar. Belle bu lanetli yerden kurtulmak için uğraş ederken yıllardır süren büyük sırları öğrenecektir.
Canlandırma tarihinin en іyі birkaç yapıtından biri olan film, Disney’den meydana çıkan peri masallarının en değerlilerinden biri.
Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.