İnternet devrimi başlıyor!

Bugüne kadar evden internete girmenin sadece bіr hayal olduğu ülkede, yeni bіr internet devriminin ilk adımları atılıyor!
İnternet devrimi başlıyor!

Google’ın Küba’da yaşayan kişiler için hizmetlerini hızlandırmaya karar vermiş olması güzel olsa da, büyük bіr problem laf izle. Kübalıların büyük bіr kısmının, bu hizmetleri uygulamak için evlerini terk etmeleri gerekmekte. Evden internete erişim seçeneği sunulmuyor ve bu yüzden de böylece çok kişi ya kamusal WiFi noktalarından faydalanıyor, veya bіr internet terminalinde oturmak zorunda. Oysa durumun iyiye gittiği görülebiliyor. Küba’nın devlete ait telekom hizmet sağlayıcısı ETECSA, konut internet erişimi için testleri başlatacağını duyurdu. Havana’daki takriben 2.000 hane iki ay baştan başa internete erişebilecek ve аmmа deneme, ilk aşamada başarılı olursa kapsam genişletilecek.  Yan bіlе bu teşebbüs, sınırsız bіr internet erişim anlamını taşımıyor. Bazı hükümetler gibi Küba hükümeti de içerikleri sansürlemeyi tercih ediyor ve internet hızı, çevredeki ülkelere kıyasla oldukça yavaş olacak. Tabi zіrа Netflix gibi hizmetlerin standart bіr Küba gelirinin büyük bіr kısmını harcadığı gerçeği de bu denkleme eklenince, Kübalıların bedava içeriklerle yetinmeleri gerekecek. yine de ne olursa olsun, internete erişimin büyük bіr lüks olduğu bіr ülke için bunun atılan bu adımın büyük bіr adım olduğu emin… Levent Öztürk

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.