İnternet dünyasında dev satın alma!

Apple, Google ve Netflix gibi önemli isimlere hizmet veren dev servis sağlayıcı, diğer bіr dev tarafından satın alınıyor!
İnternet dünyasında dev satın alma!

İnternet üzerindeki en büyük servis sağlayıcı firmalardan CenturyLink çok kayda değer bіr anlaşmanın sonucunda bіr diğer devi bünyesine katıyor. İnternetin altyapısını da etkileyecek olan bu anlaşmaya göre Level 3 Communications, 34 milyar dolarlık peşin para ve sermaye payı anlaşmasının gerisinde satın alındı. Sadece ABD’de yok bununla birlikte Batı Avrupa ve Asya’da operasyonları bulunan Level 3 internet üstünde Netflix, Apple’ın medya içerikleri ve Google trafiği gibi fazla kayda değer alanlarda hizmet veriyor. Anlaşmanın önümüzdeki yılın üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor, bu sürecin tamamlanmasının ardındaki CenturyLink hissedarlarının Level 3’ün yüzde 51’ine sahip olacağı belirtiliyor. Bu kayda değer birleşmenin ardındaki CenturyLink’in sahip olduğu ağın boyutlarında büyük bіr büyüme gerçekleşecek ve dünyanın dört bіr yanında fazla sayıda kıtanın deniz altı bağlantılarla birbirine erişimine yön verilecek. Level 3’ün yönettiği ağın da eklenmesi yeni işlem için 60’ı aşkın ülkenin kapsanması anlamına geliyor. CenturyLink’e göre bu koşul firmanın servis sağladığı kuruluş düzeyindeki müşterilerine de büyük faydalar sağlayacak. Cenk Atlı

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.