Kaza tespit tutanakları cepte

Kaza tespit tutanakları akıllı telefonlar üzerinden doldurulabilecek.
Kaza tespit tutanakları cepte

Kaza tespit tutanakları akıllı telefonlar üzerinden doldurulabilecek.

Kaza tespit tutanağında “mobil kullanım dönemi” 

Sigorta Veri ve Gözetim Merkezince (SBM) “mobil kaza saptfаkаt tutanağı” kullanıma sunuldu.

SBM’den alınan bilgiye takriben, sürücüler uygulamayla kaza tespit tutanaklarını kağıt form ve kaleme gereklilik duymaksızın zeki telefonlar aracılığıyla doldurabilecek. Sürücüler için çoğu avantaja sahip tutanağı yüklemek için taraflardan birinde akıllı telefon bulunması yeterli olacak.

Vasıta plakası ve TC kimlik numarası ile çoğu bilgiyi otomatik dolduran dilekçe, bu sayede kullanıcılara çabuk ve basit kaza bilgisi antre imkanı sağlıyor.

Hatalı tutanak girişini ortadan kaldıran dilekçe, sigorta şirketlerinin poliçe bilgilerine çabuk erişimi, kazaya neden olan alanların çabuk ve belirli tespiti, kaza tutanağının hemencecik sigorta şirketlerine iletilmesi gibi avantajlar sunuyor. Hem dilekçe, coğrafi kod bazlı kaza istatistiklerinin oluşturulması ve sigorta sektörünün en büyük sorunlarından suistimallerin azaltılması konusunda da büyük katkı sağlayacak.

Keza, dünyada birincil özelliği içeren mobil kaza tespit tutanağıyla kazaların sebebiyet verdiği trafik yoğunluğunun büyük ölçüde azaltılması bekleniyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.