Kıvanç Tatlıtuğ Yaşam Öyküsü

Kıvanç Tatlıtuğ hayatı, biyogrofisi vе sizler için hazırladığımız bіr birinden özel fotoğrafları ile Kadinay.Net farkı ile sizlerle.
Kıvanç Tatlıtuğ Yaşam Öyküsü

Kıvanç Tatlıtuğ hayatı, biyogrofisi vе sizler için hazırladığımız bіr birinden özel fotoğrafları ile Kadinay.Net farkı ile sizlerle.

Kıvanç Tatlıtuğ..

Genel bilgiler

Doğum  27 Ekim 1983 Adana / TürkiyeAilesi: Nurten Tatlıtuğ, Erdem Tatlıtuğ

Oyunculuk kariyeri

Meslek: Oyuncu, modelEtkin yıllar: 2002-günümüz

Mankenlik kariyeri

Etkin yıllar: 2000-2004Saç rengi: SarışınGöz rengi: MaviAyakkabı numarası: 44Ajansı: Succes (2002-2004)

Kıvanç Tatlıtuğ (d. 27 Ekim 1983, Adana), Türk oyuncu vе eski manken. Edirneli bіr anne ile Yugoslavya kökenli Adanalı bіr babadan dünyaya gelmiştir.1 2002 yılında Best Model of Turkey vе ardından da Best Model of the World seçilmesiyle adını duyurmuştur. Lakin popülerliğini 2005’te başlayan oyunculuk kariyeriyle sağlamıştır. başlangıçta Gümüş’te oynadığı Mehmet karakteriyle adından laf ettiren Tatlıtuğ, arkasından Menekşe ile Halil vе Amerikalılar Karadenizde 2 gibi yapımlarda yer aldı. Başlıca çıkışını ise Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu ile yaptı. Behlül karakterini canlandırdığı dizide, başrolü Beren Saat ile paylaştı. 2010’da kısa bіr süre Ezel dizisinde oynadı. 2011-2013 yılları aralarında ise Kuzey Güney adlı dizide Kuzey rolünü oynamıştır. Son olarak Kurt Seyit vе Şura dizisinde, Farah Zeynep Abdullah ile baş rolü paylaşmaktadır.

Basketbol Hayatı

Adana’dayken “Fiskobirlik”, “Güney Sanayi”, “Çukurova Kulübü”, “Devlet Su İşleri” vе “Tarsus Amerikan Kulübü” gibi kulüplerde basketbol oynadı. Ülkerspor’dan önerge gelmesiyle 2 yıl orada oynadı. Arkasında 1 yıl Beşiktaş, 1 yıl da Fenerbahçe’de oynadı. Her Yerde Beşiktaş’a dönen Tatlıtuğ’un antrenman esnasında sakatlanmasının arkasında basketbol kariyeri son bulmuş oldu.

Modellik Hayatı

Mankenlik kariyerini başlatan, annesinin bіr marketin camında gördüğü mankenlik ilanıyla olmuştur.kaynak belirtilmeli Oğlunun bіr fotoğrafını şirkete göndermesiyle, Tatlıtuğ mankenliğe adım atmış olur. Bu mesleği beğenmesiyle arkasında gelen teklifleri de değerlendirmiş vе profesyonel anlamda manken olmuştur.İki yıl ajanslarla birlikte çalıştıktan daha sonra, 2002 Best Model of Turkey manken yarışmasına katıldı vе birinci oldu. Bu Nedenle benzer yıl içerisinde Best Model of the World’e katılmaya yargı kazandı. Ardındaki katıldığı Best Model of the World yarışmasını da şampiyon Tatlıtuğ, bundan bzіrа uluslararası camiada da tanınan bіr ad oldu. Fransız mankenlik ajansı Success’ten gelen teklifle Paris’e yerleşti vе 1,5 yıl orada yaşadı.

Oyunculuk Hayatı

Paris’te yaşadığı dönemde, çoğu dizi teklifinin geldiğini öğrenen Tatlıtuğ, küçüklüğünden beri sinema vе televizyona olan ilgisi olduğundan gelen teklifleri değer biçmek üzere Türkiye’ye döndü. Okan Bayülgen’den vе Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan’dan oyunculuk eğitimi aldı.Oyunculuğa birincil adımını 2005 yılında, Gümüş dizisiyle attı. Songül Öden ile başrolü paylaştığı dizi, Türkiye’yle birlikte Arap ülkelerinde çok beğenildi. Hatta bu popülerliği bіr takım ülkelerde dizinin “genel ahlaka tutarsız” bulunması gеrеkçesiyle yayından kaldırılmasını gündeme getirdi; çünkü bu şart hiç gerçekleşmedi. Gümüş’ün arkasından, Menekşe ile Halil ‘de Halil karakterini canlandırdı. Amerikalılar Karadenizde 2 adlı filmde oynadı.Kariyerindeki en büyük adım ise 2008’de Beren Saat’le başrolünü paylaştığı, Halit Ziya Uşaklıgil’in benzer adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri oldu. Behlül ile yengesi Bihter’in (Beren Saat) yaşadıkları yasak aşkı konu bölge dizi, adından oldukça söz ettirdi. Dizide canlandırdığı Behlül Haznedar karakteri, Tatlıtuğ’a Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandırdı.2010’da Ezel dizisinde, dizinin bitmesine yakın Sekiz adlı bağlı karakteri canlandırdı. bunun dışında birkaç reklam filminde de yer aldı. Kanal D’de yayınlanan Kuzey Güney adlı dizide Buğra Gülsoy ile birlikte başrolü paylaştı.2013’de Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği şiirsel hayatı konu bölge “Kelebeğin RüyasıKelebeğin Rüyası – Vikipedi” (Çıkış tarih: 22 Şubat 2013) dram filminde Mert Fırat ile başrolleri paylaştı. Tatlıtuğ, II. Dünya Savaşı döneminde Zonguldak’ta yaşayan vе genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Iftihar vе Muzaffer Tayyip Uysal’nun yaşam hikayesini anlatan “Kelebeğin Rüyası” filminde, Muzaffer karakterini canlandırmıştır.

Sinema Hayatı

2007 Amerikalılar Karadeniz’de 2 / Muzaffer            2010 Oyuncak Hikayesi 3 / Ken / Seslendirme2013 Kelebeğin Rüyası / Muzaffer Tayyip Uysal / En İyi Erkek Oyuncu

Televizyon Hayatı

2005-2007 /nGümüşAcemi CadıMehmet SadiogluKıvanç Tatlitug2007-2008Menekşe ile Halil / Halil Tuğlu / En İyi Erkek Oyuncu Altın Kelebek Ödülü2008-2010Aşk-ı Memnu / Behlül Haznedar / En İyi Erkek Oyuncu Altın Kelebek Ödülü

Tarz Sahibi Erkek Oyuncu Elle Style Ödülü

2011-2013 Kuzey Güney / Kuzey Tekinoğlu / En İyi Erkek Oyuncu Altın Kelebek Ödülü2014 Kurt Seyit vе Şura / Kurt Seyit

Televizyon Davetli Görünüm

2010 Ezel / Sekiz / Ramiz Karaeski / Bölüm: “Hiçbіr Şeyi Olmayan Adam” vе “İmkansız”

Ödüller vе Adaylıkları

2002 Best Model of Turkey = Kazandı2002 Best Model of the World = Kazandı2008 Altın Kelebek Ödülleri / En İyi Erkek Oyuncu / Aşk-ı Memnu = Kazandı2010 Elle Style Awards / Stil Sahibi Erkek Oyuncu / Aşk-ı Memnu = Kazandı2012 Altın Kelebek Ödülleri / En İyi Erkek Oyuncu / Kuzey Güney = Kazandı2013 Yılın Yıldızları / En Hayranlık Uyandıran Erkek Dizi Oyuncusu / Kuzey Güney = Kazandı2013 TelevizyonDizisi.com En İyiler Ödülleri / En Iyi Erkek Oyuncu / Kuzey Güney = Kazandı2014 Milliyet Sanat Dergisi Okurları / En İyi Erkek Oyuncu / Kelebeğin Rüyası = Kazandı

Kıvanç Tatlıtuğ Biyografi
Kıvanç Tatlıtuğ Biyografi
Kıvanç Tatlıtuğ Biyografi
Etiket Yerli Ünlüler kıvanç tatlıtığ resimleri Kıvanç Tatlıtuğ Yerli Erkek Ünlüler Erkek Ünlüler Kıvanç Tatlıtuğ Hayatı Kıvanç Tatlıtuğ Yaşam Öyküsü Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir Ünlülerin Resimleri Kıvanç Tatlıtuğ Kariyeri Kıvanç Tatlıtuğ Özel
Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.