Maillerin spam olmaması için 7 etkin anahtar sözcük

e-postaların spam olarak işaretlenmesinin ve okunmadan silinmesinin önüne geçilebilecek ipuçları
Maillerin spam olmaması için 7 etkin anahtar sözcük

e-postaların spam olarak işaretlenmesinin ve okunmadan silinmesinin önüne geçilebilecek ipuçları

E-posta pazarlfаkаt firmaların tercih ettiği pazarlfаkаt yöntemlerinin başında gelirken, Türkiye de en çok spam e-posta gönderen ülkeler sıralamasında ilk 10 ’daki yerini uzun yıllardır koruyor. Apsis Türkiye Ülke Müdürü Turgut Taneli, alınabilecek önlemlerle toplu olarak gönderilen e-postaların spam olarak işaretlenmesinin ve okunmadan silinmesinin önüne geçilebileceğini belirterek, ipuçları verdi.

Araştırmalara tarafından, Türkiye uzun senelerdir en çok spam e-posta gönderen ülkeler sıralamasında birincil 10 ’da yer alıyor. Online pazarlamanın en eski ve en fazla kullanılan yöntemlerinden biri olan e-posta pazarlfаkаt, dürüst şekilde kullanıldığında epeyce etkin sonuçlar alınmasına muavin olurken, sık sık yapılan hatalar, e-postaların spam olarak işaretlenmesine ve okunmadan silinmesine neden oluyor.

E-posta gönderim hizmetleri alanında dünyanın en saygın firmaları arasında yer alan Apsis ’in Türkiye Ülke Müdürü Turgut Taneli, “Göndericinin kara listeye alınmasına ve gelecekteki e-postalarının engellenmesine kadar gidebilecek bu süreci önlemek için kullanılabilecek servisler mevcut. Kullanıcılar, kolay birkaç önlem ile gönderimlerinin spam ’de sonlanmasının önüne geçebilir ve e-posta gönderme güçlerini artırabilirler,” diye konuştu.

Toplu olarak gönderilen e-postalardan sonradan mutlaka kurumsal bіr E-posta Servis Sağlayıcı (ESS) ile çalışılmasını öneren Taneli, mesajlarının okunmadan çöpe gitmesini alıkoymak isteyenler için 7 kolay ipucunu hаttа sıraladı:

1. Sadece görsellerden oluşan e-postalar göndermeyin: Gönderilen e-postanın içeriğinde mutlaka metin bulunmasına uyarı edin. Yalnızca imajlardan oluşan bіr e-postanın spam olarak algılanma olasılığı fazla yüksektir.

2. Konu satırını kısa tutun: E-postanın ‘subject ’ olarak da adlandırılan konu satırının 40 karakterden artı olmaması, okunurluğu önemli oranda artırır.

3. ‘Abonelikten ayrıl ’ seçeneğini görünür yapın: Gönderimler uyumlu olarak yapılıyorsa, ‘Abonelikten ayrıl ’ seçeneğinin ‘Spam ’ olarak etiketleme seçeneğinden daha görünür olmasına itina gösterin.

4. Görselin büyüklüğüne uyarı edin: Mesajınızın içeriğinde görsel yer alıyorsa, boyutunun 150-200 KB ’yi geçmemesine uyarı edin. Büyük boyutlu görseller, mesajın e-posta sunucuları kadar otomatikman ‘spam ’ olarak işaretlenebilir.

5. Bilinen yazı tiplerini kullanın: Metinlerde, genel kabul görmüş, endüstri standardı halini almış yazı tiplerini (font) kullanın.

6. Ekli dosya göndermeyin: Mesajınızı e-postanın gövdesinde vermeye, ekli dosya göndermemeye itina gösterin. Ekinde dosya bulunan e-postaların ayrıca boyutu artar ayrıca de spam olarak işaretlenme olasılıkları yükselir.

7. Sadeliği seçim edin: E-postanın arka planının tek ve muhtemel olduğunca sade bіr renkten oluşması okunurluğu artıracaktır.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.