McAfee, Intel’den “ismini” geri istiyor!

John McAfee, altı yıl önce ticari haklarını Intel’e sattığı McAfee markasını geri almak için ilginç bіr davanın peşine düştü!
McAfee, Intel’den “ismini” geri istiyor!

John McAfee, kurucusu olduğu ve kendi adını içeren antivirüs firmasını Intel’e milyarlarca dolar karşılığında satmasından bu yana altı yıl geçti. Fakat yazılımın yaratıcısı bіr şekilde bu vakit her tarafında farklı alanlara yönlendirilmiş nedenlerle gündeme gelmeye daima devam etti. Şifrelenmiş WhatsApp mesajlarına girebileceğini öne süren McAfee, bіr demecinde de rahatlıkla ABD başkanı olabileceğini bahis etti. McAfee acilen de bütün bu iddialarından en azından kendisi için daha kayda değer olan bіr şeyin; kendi adının peşine düştü. Bloomberg’de yer alan rapora tarafından McAfee, Intel‘e açtığı davada firmayı; Intel onun taleplerini marka tescil meselelerine alt olarak reddetmesinin ardından kendi isim haklarını kullanmakla suçluyor. Söz ne zaman çıkacak dava, McAfee’nin çevrimiçi oyun firması MGT Capital Investments’a CEO ve başkan olarak atanmasından sonra açılması ise dikkat çekici. Zira McAfee, bu yeni firmasını John McAfee Global Technologies Inc şeklinde baştan adlandırmak istiyor. Intel ise bu çılgın girişimciye, ‘McAfee’nin “ticari isim haklarına” sahip olduğunu hatırlatarak bu talebe karşısında çıkıyor. McAfee ise kuşkusuz vazgeçmiş yok. Kendisi ve yeni firması kadar açılan davanın sonucunda kendi adının isim haklarını baştan kazanabilmeyi umuyor. Cenk Atlı

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.