Minecraft Oyna

Minecraft oyunu Mojang tarafından yapılan Minecraft’on ilk sürümü ve ilk versiyonudur. Mojang bu oyun ile sadece ufak çocuklara hitap edeceğini düşünmüştür. Ama bu kadar çok tutulacağını da öngörmemiştir.
Minecraft Oyna

minecıraft oyna ilk piyasaya sürüldüğünde envanter olayı yoktu sadece boş bir çimenlik düz arazide bloklar kırıp kırılan bloklar ile birşeyler inşa edebiliyorsunuz. Ve grafiğide oldukça berbat idi.

Ama Mojang gördü ki o sene en çok konuşulan oyunların arasında Minecraft var ve bir vurgun yaparak oyunu güncellemeye karar verdi. Yeni güncellemesi ile beraber oyunda envanter olayı ve bir kaç eşyayı birleştirdiğinde yeni eşyanın ortaya çıkması olayı gerçekleşti.

Ve Mojang baktı bu iş böyle yürümez güncelleme üzerine güncelleme yayınladı. Ve oyun 7’den 70’e herkes tarafından büyük rağbet gördü. Mojang her ay yeni bir yenilik yapmakla kalmıyor kendine ortaklarda arıyor idi.

Oyuncular ise ilk defa böyle bir oyun oynadıkları için hem tecrübesiz hem de hayallerindeki yapıyı yapmanın heyecanı içinde oyunu oynuyorlar.

Minecraft Oyna Online

Mojang baktı ki sadece minecrfat oyna oyunun sürüldüğü ülkede değil, diğer ülkelerde de bu oyuna rağbet oldukça fazla olduğu için oyunu ücretlendirmeye ve bir gelir elde etmeye karar vermiştir. Bu ücretlendirme şekli ise; VIP üyelik şeklindedir. Yani isteyen o zamanlar belli bir miktar ödüyor ve istediği kadar minecraft oynayabiliyor ve günvellemelerden hemen faydalanıyor idi. Ama para vermek istemeyenler ise o yıllar hep bedava  minecraftoyna.online sitesinde oynuyorlar idi.

Ve günümüze kadar gelindikçe o kadar mineceraft oyna sürümünden bağımsız olarak yepyeni grafiklere ve oyun türlerine sahip bir oyun olarak baş göstermeye başladı.

Bazı oyuncular ise nostaljik olsun diye Minecraft’ın ilk versiyonunu silahlı minecraft oynamak istiyorlar. Minecraft 1 i oynamak gayet basit. Minecraft launcherinizin altında bulunan section yani seçenekler butonuna bastığınızda minecraft’ın bütün sürümleri görülmektedir. İstediğiniz sürümü istediğiniz gibi doyasıya oynayabilirsiniz. Ve bu seçenekler ile sadece minecraftîn 1. versiyonunu oynamakla kalmazsınız. Şuana kadar çıkarmış ve yayınlamıi olduğu her oyunu oynayabilirsiniz.

Minecraft  oynamak bu kadar basit.

www.minecraftoyna.online

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.