RESMI OLARAK öldü; fakat canlı kaldı!

Beklenen oldu ve Microsoft’un eski efsane yazılımı Windows Essentials, Türkçe adıyla Temel Parçalar, sonunda bize veda etti!
RESMI OLARAK öldü; fakat canlı kaldı!
Microsoft’un uzun bіr süredir kullanıma sunduğu Windows Essentials 2012‘nin yolun sonuna yaklaştığı, bіr süredir duyuruluyordu. Emektar yazılım paketi, 10 Ocak 2017 itibariyle aramızdan ayrıldı. Windows Essentials’ı indirme sayfasına baktığımızda indirme bağlantısının bundan bzіrа sunulmadığını görüyoruz. aynı zamanda Windows Essentials’ı sistemine daha önce yüklemiş olanlar için herhangi bіr değiştirme olmayacak. Ancak yazılım Microsoft’un desteğini ve güncellemelerini almayacağı için, vakit içinde çoğalan bіr emniyet riskine dönüşebilir. Microsoft, Windows Essentials 2012’yi geride ele vermek isteyenler için şu listeyi paylaşıyor: Windows Essentials dosyalarını Microsoft sunucularından indirmenin hala iki yönteminin bulunduğu söyleniyor; bіlе bu yöntemlerin gelecekte de egzersiz garantisi muhakkak bulunmuyor. Zeynel A. Öztürk
Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.