Şimdi de iPhone 7 yandı!

Samsung’un Galaxy Note 7 ile başına gelen yanma hadiselerinin bіr benzeri, şimdi de Apple’ın iPhone 7’sinin başına geldi!
Şimdi de iPhone 7 yandı!

Samsung’un Galaxy Note 7 modelinin neden olduğu yanma ve patlama hadiseleri firmanın laf izle modeli en ince ayrıntısına kadar geri çağırmasının arkasından geride kalmaya başlasa da yarı bіr umulmadık hadise hemen de Apple cihazının başına geldi. Avustralyalı sörfçü Mat Jones, o esnada ülkedeki sörf tutkunları için ideal olan güney kıyılarında dalgalar arasında dolaşırken, arabasında bulunan iPhone 7 ateş almaya başladı ve çıkan yangın sebebiyle arabada büyük zarar oluştu. Jones, konuyla ilgili Yahoo7 News’e yaptığı açıklamada telefonu şimdiye değin düşürmediğini veya onu sorumluluk etmek için tanıdık olmayan bіr sorumluluk cihazı kullanmadığını belirtti. Jones, sörf yapmaya giderken telefonunu yalnızca bazı kıyafetlerinin altına bıraktığını açıklama etti. Bzіrа bіr yanma hadisesinin, geçtiğimiz haftalarda teknoloji dünyasına damgasını vuran Galaxy Note 7 felaketinin gerisinde gelmesi kuşkusuz aynı bіr şeyin iPhone 7’lerde de mi yaşanacağı endişesini akıllara getirdi. Lakin şimdilik bu sorunun iPhone 7 açısından genel bіr hadise olmadığını söylemek mümkün. Apple, konuyla ilgili yaptığı açıklamada müşteriyle iletişim halinde olduğunu ve kazanın araştırıldığını belirtti. Cenk Atlı

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.