SKILL: Special Force 2

SKILL: Special Force 2 oyun indir. SKILL: Special Force 2, ücretsiz oynanabilen aksiyon dolu bіr FPS oyunudur.
SKILL: Special Force 2

Video oyun tarihinin şimdiye dek en büyük ilgi görmüş türleriden biri de şüphesiz FPS’ye ait. Biz onu daha çok Counter-Strike, Half-Life veya Doom gibi isimlerden tanısak da, birinci kişinin gözünden gördüğümüz ve etrafa ateş saçmayı sevdiğimiz FPS oyunları çağdaş oyun dünyasında da hala birinci sırayı oynamayı başaran yapımlar.

Hikaye ve kurgusuyla ön plana çıkan FPS oyunlarının aksine, gelişmekte olan internet dünyasının bіr diğer kaçınılmazı da online oyunlar oluyor. Online FPS oyunları hala oyuncular için pastanın büyük bіr dilimini kaplarken maalesef her oyun bütün oyunculara hitap etmeyebiliyor. Özellikle nitelikli FPS oyunlarının yüksek aidat istemesi sebebiyle online oynanabilen, eğlenceli FPS’ler aralarında çok artı gelgit yaşıyoruz.

Neyse öyle Gameforge gibi oyuncu dostu firmalar hiçbіr aidat istemeden, her tarz oyunların ücretsiz bіr örneğini oluşturarak oyuncu kimliklerini genişletmeye devam ediyorlar. Bilhassa oynaması bedava, yani Free to Play diye deyiş ettiğimiz oyunlar tüm sektörü kasıp kavururken, online bіr FPS oyunu olarak SKILL de çoktan bіrçok oyuncuyu başına kitlemiş durumda.

SKILL hakkında ilk bahsetmemiz gereken şey elbette oyunun grafikleri. FPS oyuncuları genellikle grafiklere büyük önem gösterirken, SKILL de bedava bіr oyun olmasına rağmen piyasadaki büyük yapımlara taş çıkartacak cinsten grafikler sunuyor. Natürel bunu oyunun Unreal Engine 3 grafik motoruyla geliştirilmesine bağlıyor, “isteyen yapıyor,” demeden geçemiyoruz. Haritalar, çevre kaplamaları, aksiyon animasyonları ve tabanca tasarımlarına değin SKILL’deki grafik kalitesi gerçekten oyunu parmakla göstertecek cinsten.

Oynanış konusunda ise tekrar yeni nesle yaraşır bіr mekanik izleyen SKILL, sürat ve istemsiz hareket üzerine kurulu yapısıyla oyuncularına ter döktürüyor. Açık Konuşmak Gerekirse oynanış konusunda rahatlıkla Counter-Strike: Global Offense üzerinden gidebiliriz. Battlefield ve Call of Duty gibi bambaşka mekanikler üstüne yürüyen FPS’lerdense SKILL, oyuncunun refleksini ve yeteneklerini ölçmek için yaratılmış.

SKILL‘in son zamanlarda oyuncu sayısını katlamasının en önemli nedenlerinden biri de şüphesiz oyunun e-spor dünyasına çok açık olması. Ülkemiz içinde de ahenkli olarak oluşturulan turnuva ve etkinliklerle binlerce oyuncu çatışmadan çatışmaya koşuyor, savaş sahasında yeteneklerini deneme ediyorlar. Eğer siz de süratli FPS oyunlarından hoşlanıyor ve rekabetçi oyun ortamlarını seviyorsanız SKILL’i muhakkak denemelisiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.