Sony’den sürprizli Nougat listesi!

Sony, Android 7.0’a güncelleyeceği telefonların listesiyle bazılarını üzecek kötü bіr sürpriz yaptı!
Sony’den sürprizli Nougat listesi!

Hatırlayacağınız üzere Google, Android 7.0 Nougat’ı dün Nexus cihazlarına dağıtmaya başlamıştı. Işyeri, işletim sisteminin final sürümünü, geliştirici sürümünü sunduğu cihazlara sundu, bu yüzden herhangi bіr sürpriz yaşanmadı. Oysa Sony, tam aksini yapmış görünüyor. Xperia Z3, Android Nougat’ın önizleme sürümünü kullanabilen tek Sony telefonuydu öyle firma, bugün yayınladığı listeyle Nougat’ı Z3’e yok Z3+’ya sunacağını ortaya çıkardı. İşte Sony’nin güncellemeyi planladığı telefonlar:
X Performance’ın yandaki * işareti için şu izah etme yapılıyor: “Yazılımların dağıtılması aşamalı bіr süreçtir; zamanlama ve kullanıma sunulma, pazara ve/veya operatöre tarafından değiştirme gösterecektir. Çoğu model desteklenmektedir çünkü bіr takım operatör/pazar istisnaları olabilir.” Listede Xperia Z3’e ilave olarak daha alçak-orta düzey cihazların da bulunmaması dikkat çekiyor. Mesela yaklaşık bіr buçuk sene önce meydana çıkan Xperia M4 Aqua, yalnızca birkaç hafta önce Marshmallow’a güncellenmişti. Sony, listenin niçin bu denli kısa göründüğüne dair hemen şimdi herhangi bіr izah etme yapmadı. Zeynel A. Öztürk

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.