Tabletler geri dönecek mi?

Bir zamanların kapış kapış giden tabletleri, şimdilerde düşüş yaşıyor. Peki bіr gün geri dönecekler mi? Bu iddiaya göre evet!
Tabletler geri dönecek mi?

Bundan takriben 2 – 3 yıl öncesine dek birbiri ardına piyasaya meydana çıkan tabletler, şu sıralar büyük sessizliğe gömülmüş durumda. Şimdilerde tablet piyasasında hareket yaratan iki marka, şüphesiz Apple ve Samsung. Apple iPad ile Samsung da Android’li tabletleriyle ürün sirkülasyonunu rutine oturtmuşken, diğer markalardan öyle ses yok. Global pazarda satmak noktasında büyük düşüş laf ne zaman çıkacak. Özellikle Windows tarafında… Ama IDC’nin açıklamalarına kadar bu gidişat değişecek. 2018 yılı tabletler için yeni bіr umut ışığı vadediyor. IDC’nin açıkladığı raporlara dayalı tahminlere tarafından, 2018 yılı tabletler için bіr dönüm noktası olacak. Bilhassa Windows tabanlı tabletlerin pazar payını arttıracağı yönünde tahminler mevcutken, Android’de önemli bіr gerileme yaşanması bekleniyor. Açıklanan tahmin verilerine kadar Android tabanlı tabletler 2020 yılına değin yüzde 9 dolaylarında kayıp yaşayacakken, bu rakamın iOS’ta yüzde 1 kayıp şeklinde olacağı düşünülüyor. Buna rağmen Windows tarafında ise yüzde 11’lik kazanç bekleniyor. Şüphesiz bunlar şimdilik varsayım. Tablet kullanımına büyük darbe vuran büyük ekranlı telefonlar ve hibrit laptop’ların da o dönemdeki durumları tablet pazarını olumlu / negatif etkilemeye devam edecek. Ercan Şanslı

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.