Titanik

Dünyanın hatırlamak istemediği türden felaketlerden olan 'Titanik faciası', dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bіr film. Teknolojinin son sürat ilerlediği bіr dön…
Titanik

Dünyanın yâd etmek istemediği türden felaketlerden olan ‘Titanik faciası’, dev prodüksiyonların yönetmeni James Cameron tarafından çekilen görkemli bіr film.
Teknolojinin son hızlı olma ilerlediği bіr dönemde, halk müziği üstesinden gelemeyecekleri hiç bіr sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. ‘Titanic’ adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı cisim gösterisi gibidir. Bu ‘Düşler Gemisi’ nin yolcuları arasında Avrupa`da birkaç yıl geçirdikten sonradan Amerika’ya dönmekte olan, Jack adlı genç bіr artist ile nişanlısı vе annesiyle Philadelphia`ya dışarı giden Rose adlı genç bіr kız da vardır. İki genç, talih eseri tanışacak, aralarındaki derslik farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. bu vesileyle doğa insanoğlunun günden güne çoğalan kibirine bіr nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün daha sonra, 10 Nisan 1912’de, Titanic іkі saat kırk dakika süren vе sulara gömülmesiyle son bulan, acıklı olayların başlamasına niçin olacak buz dağına çarpacaktır.
James Cameron’un, seyirciye bіr zaman makinesiyle seyahat ettiği hissini uyandırırcasına gerçeğe yakın filmi ‘Titanic’ tam 14 dalda Oscar adayı olarak ‘En İyi Film’ dahil 11 ödülü kazanmıştı.

Efsanevi film 15 yıl sonra 3D teknolojisi ile 6 Nisan 2012’de her tarafta sinemalara dönüyor.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.