Touch ID’yi aşan 6 yaşında ufaklık!

6 yaşındaki ufaklık, Apple’ın Touch ID’sini yerle bіr etmeyi başardı. Ama bunu, herhangi bіr yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan yaptı!
Touch ID’yi aşan 6 yaşında ufaklık!

Her ne dek Apple’ın Touch ID parmak izi okuma teknolojisi telefonunuzu gözetmek için iyi bіr yöntem gibi gözükse de, fazla kolay hatalar, bu yöntemi yerle bіr edebiliyor. Buna benzer bіr olay, Bethany Howell‘ın 250 dolar kaybetmesine sebep oldu. Arkansaslı anne tatil döneminden bіr önceki hafta koltukta uyurken, altı yaşındaki kızı Ashlynd, annesinin parmak izini telefona okutarak, Amazon uygulamasını açtı. Wall Street Journal’ın söylediğine göre Ashlynd’in ebeveynleri Pokémon eşyaları için 13 sipariş makbuzu aldıklarında birincil düşünceleri hack’lendikleri olmuş. ya da olur ya günahsız çocuklarının yanlışlıkla Pokémon eşyalarını satın aldıklarını düşündüler. Ancak Ashlynd annesine, alışveriş yaptığını fаkаt endişelenecek bіr şey olmadığını, sipariş ettiği her şeyin doğrudan doğruya eve geleceğini söyledi. Amazon, Howell’lerin aldığı 13 eşyanın sadece dördünü iade etmelerine müsade verdiği için de aile, kızlarına Noel Baba’nın ne istediğini öğrendiğini ve bu yüzden de onun istediği şeyleri getireceğini söylediler… Levent Öztürk

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.