Türkiye’de ve App Store’da VPN Fırtınası

Dün başlayan ve halen devam eden sosyal medya erişim engeli sonrasında, ülkemizde ve App Store’da tam anlamıyla bіr VPN çılgınlığı yaşanıyor!
Türkiye’de ve App Store’da VPN Fırtınası

Dün başlayan ve halen büyük oranda aralıksız sosyal medyaya erişim engeli, Türk internet kullanıcılarını yeniden VPN’lere itti. Böylece öyle, Apple’ın App Store’unda listelerin ilk basamakları, hep VPN uygulamalarıyla doldu. Haberin yayına hazırlandığı 23.50 saatinde, en popüler iOS uygulamaları listesinin ilk üç sırası VPN uygulamalarından oluşuyordu. Birincil 12 sırada ise, bütün 6 VPN uygulaması bulunuyordu. Listenin devamında da, fazla sayıda bedava VPN çözümüne rastlanabiliyor. App Store’un arama sekmesinde ise, günün popüler arama terimlerinin hepsi, VPN’lerle ilgiliydi.  En İyi 5 Bedava VPN hizmeti Şurası bіr hakiki ki, Türk internet kullanıcıları olarak VPN’ler konusunda giderek uzmanlaşıyoruz. Oysa şurası da açık: Ücretsiz VPN hizmetleri varken, ücretli hizmetlere bakan kullanıcı sayısı son derece az.  VPN nedir, ne işe fayda?

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.