Twitter Music hayata geçti

Twitter, bіr haftadır teknoloji dünyasında söylentileri dolaşan müzik uygulaması #Music ’i hayata geçirdi. Apple iOS işletim sistemine uyumlu olan #Music, ilk olarak ABD, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda ’da sunuldu.
Twitter Music hayata geçti

Twitter, bіr haftadır teknoloji dünyasında söylentileri dolaşan müzik uygulaması #Music ’i hayata geçirdi. Apple iOS işletim sistemine ahenkli olan #Music, başlangıçta ABD, Kanada, Birleşmiş Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda ’da sunuldu.

Kullanıcılarıyla etkileşimini haber ve video içeriğiyle güçlendiren Twitter, müzik yayını ve araması yapılmasını karşılayan uygulaması #Music ile yeni bіr hizmeti daha hayata geçirdi.

#Music, Twitter ’ın yapısına düzenli bіr dilekçe olarak, Twitter ’daki trendlere ve takipçilere tarafından kullanıcılara parça önerilerinde bulunacak. Dilekçe, iTunes, Spotify (Türkiye ’de kullanılamıyor) ve Rdio müzik hizmetlerinin geniş müzik arşivinden yararlanıyor.

Android kullanıcıları, #Music uygulamasını mobil cihazlarında kullanamayacak olsa da, hizmete music.twitter.com adresinden internet tarayıcısı yoluyla erişilebilecek.

The Verge sitesinin haberine kadar, #Music önceden belirtildiği gibi dört başlık altında içerik sunuyor. Bunlar:  ‘Önerilenler ’ (Suggested), Şu Anda Çalınıyor (#NowPlaying), Yeni Gelenler (#Emerging) ve Popüler (#Popular). Twitter ’a müzik içeriği karşılayan herhangi bіr hizmeti kullanabileceğiniz gibi, Twitter müzik arşivini genişletmek için yeni şirketlerle anlaşmayı planladıklarını belirtti.

Twitter, müzik uygulaması hakkında kesintisiz sessiz kalmış zіrа konuya yakın kaynaklar geçtiğimiz hafta uygulamanın ABD ’de başlayan Coachella müzik festivaliyle birlikte hayata geçeceğini öne sürmüştü.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.