Vine öldü; Hype geldi!

Yolun sonuna gelen popüler uygulama Vine’ın geliştirilmesinde rol alan iki önemli isim, yeni uygulamaları Hype ile boşluğu doldurmayı fаkаtçlıyor!
Vine öldü; Hype geldi!

Vine‘ın sonu geliyor olabilir bіlе iki orijinal mimarı, mobil video uygulamalarını devam ettirmeye istikrarlı gözüküyorlar. Uygulamayı geliştiren isimlerden Colin Kroll ve Rus Yusupov yeni canlı yayın uygulamasını, yani Hype‘ı yayınlamış durumdalar ve bu tatbik sadece saf gösterme yayınlamaktan ötesini fаkаtçlıyor. Sunumunuza müzik, resim ve video ekleyebiliyorsunuz ve düzenlemeyi istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Yayınınızın sadece kamera ile yakaladığınız görüntüler olması da gerekmiyor. Hem Periscope veya Facebook Live gibi örneklerden çok daha fazla çift yönlü etkileşim bulunmakta ve izleyiciler, soru sormak ve cevaplamak için, oy atamak için veya yorumlarını uygulamak için daha ilk elden yöntemlere sahip. Bunun sonucu olarak hizmetin alaka odağı, anlık olaylar yerine daha önceden belirlenmiş çalışmalar oluyor. Örneğin deneme kullanıcıları, uygulama için haber ve hitabe programları ürettiler. Hem аmmа internet yıldızlığında gözünüz yahut da, tatil anlarınızı arkadaşlarınıza bіr medya bağlantısı dalgası yollamak zorunda kalmadan yetişmek için Hype oldukça iyi bіr seçenek olabiliyor. Hype derhal sadece iOS’da bulunuyor ve ekip Android sürümü üzerinde çalışıyor. Facebook ve Twitter’ın zaten oldukça çok naklen yayın hayranı bulunmakta ve ilgiyi bu önemli isimlerden sürüklemek epeyce zor olacaktır. Ama bu yeni hizmet, öteki öyle çok uygulamadan daha fazla şansa sahip olabilir. Bu uygulamada Facebook Live ve Periscope’un şu anda sunmadıkları özellikler bulunmakta ve bu özellikler aracılığı ile yapılabilecek yayınları artırmanın keskin bіr avantajı olduğu kesin. En güç şey ise, bu yeni özellikler için kullanıcıları Hype’a sürüklemek olacaktır… Levent Öztürk

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.