Windows 10 yahut, onlar da değil!

Eğer halen Windows 10’a geçmediyseniz, Intel ve AMD’nin yeni nesil işlemcileri konusunda sizi sıkıntılı günler bekliyor!
Windows 10 yahut, onlar da değil!

Halen Windows 10’a geçmediyseniz bu haber sizi manâlı ölçüde ilgilendiriyor. Özellikle de işlemcinizi yenilemeyi düşünüyorsanız… Zira Intel ya da AMD ayrım etmez, bu iki devin yeni işlemcilerinden adet edinmek istediğinizde Windows 10’a dinmek zorunda kalacaksınız. Gelen resmi bilgilere kadar Intel tarafından Kaby Lake, yani 7’inci nesil işlemciler, AMD tarafından da Zen mimarili işlemciler bundan bzіrа eski Windows işletim sistemlerine destek vermeyecek. Microsoft göre açıklanan bu haber, hem Intel ve AMD tarafından da onaylanmış durumda. Bu da yeni nesil işlemciler kullanmak isteyenlerin, yeni cins işletim sistemi platformuna geçmeleri gerektiğini gösteriyor. öte taraftan Skylake tabanlı cihazlarda ise Windows 7 ve 8.1 sürüm desteğinin Temmuz 2017 yılına değin süreceği bilgisini verelim. Ercan Uğurlu

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.