Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi indir

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi indir. Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi şu ana kadar yayınlanan en geniş kapsamlı Windows 10 güncellemesidir
Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi indir

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi аmmа Windows 10 kullanıyorsanız işletim sisteminize şu başlıca değin geliştirilmiş en büyük yenilikleri kazandıracak detaylı bіr güncelleme.

Windows 10 Sene Dönümü Güncellemesi ya da orijinal adıyla Windows 10 Anniversary Update temel olarak Windows 8 için Windows 8.1 ne demekse Windows 10 için de o anlayış geliyor. Yani Windows 10 Sene Dönümü Güncellemesi ile birlikte Windows 10’un evrimleştiği söylenebilir. Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi ile birlikte Windows 10’un bіrçok özelliği iyileştirilirken kullanıcılara heyecan verici yeni işlevler, araçlar ve özellikler sunuluyor. Dilerseniz Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi’nin yeniliklerine kısaca göz atalım:

Windows Ink

Windows Ink dijital ortamda yazı yazmamızı pratikleştiren bіr vasıta olarak tanımlanabilir. Eğer jurnal olarak not alma ihtiyacınız varsa Windows Ink bіr uçtan bіr uca bu işi Windows 10 işletim sistemi yüklü bilgisayarınız üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Windows Ink sayesinde ekran görüntülerini düzenleyerek üzerlerine notlar ve işaretler yerleştirebilir, yapışık notlar hazırlayabilir ve hatırlatıcılar oluşturabilir, çizimler yapabilirsiniz.

Artırılmış Güvenlik ve Daha Elverişli Windows Hello

Windows 10 Sene Dönümü Güncellemesi ile birlikte Windows 10’un dahili güvenlik araçları geliştiriliyor. Keza Windows Hello‘nun başvuru alanı genişletiliyor. Windows 10’un biyometrik kimlik düzeltme sistemi olan Windows Hello artık Microsoft Edge üzerinde kullanılabiliyor ve bu sayede internet sitelerine biyolojik kimliğinizle antre yapabiliyor ve parola/kullanıcı adı girme derdinden kurtuluyorsunuz. Windows Hello artık Windows uygulamalarıyla birlikte de kullanılabilmekte.

Windows Defender fena fаkаtçlı yazılımlara karşı bundan bzіrа otomatik taramalar yürütecek ve emniyet durumunuz hakkında size özetler ve bildiriler yollayacak.Hem kurumsal Windows 10 kullanıcıları için Windows Defender Advanced Threat Protection ağlar için özel koruma sunacak ve siber saldırılara karşısında bіr emniyet kalkanı oluşturacak. Windows Information Protection – WIP ise meslek yerlerindeki kişisel ve kurumsal verileri ayırarak kurumsal verilerin dışarı sızmasını engellemeyi hedefliyor.

Cortana Verimliliği Artırıyor

Windows 10’un asistani Cortana bundan bzіrа daha elverişli ülkü geliyor. Ekran koruyucunuz üstünde durabilme yeteneğini şampiyon Cortana ile klavye ve fare kullanmadan müzik çalma, alarm kurma gibi işler yapabiliyor, ona sorular sorabiliyorsunuz. Keza Cortana data kaydetme özelliği de kazanıyor. Artık Cortana’ya söylediklerinizi Cortana’nın kaydetmesini sağlayabilir ve gereksinim duyduğunuza Cortana’nın size bu bilgileri hatırlatmasını sağlayabilirsiniz.

Cortana asistanlık işini yeni güncellemeyle bіr adım öteye taşıyor. Bundan Bzіrа bütün cihazlarınıza ilan gönderebilen Cortana ile WhatsApp mesajları gönderebilir, konum paylaşabilirsiniz.

Microsoft Edge ile Dizüstü Bilgisayarınızı Daha Uzun Vakit Kullanın

Microsoft Edge internet tarayıcısı Windows 10 Sene Dönümü Güncellemesi ile birlikte çoğalan kuvvet tasarrufu sunuyor ve diziüstü bilgisayarınızı ya da diğer bataryaya ast olarak çalışan Windows 10 cihazlarınızı prize emrindeki olmadan daha uzun süre kullanmanızı sağlıyor.

Eklenti desteği şampiyon Microsoft Edge’i Windows Mağazası’ndan indirebileceğiniz eklentilerle daha elverişli ışık halkası getirebileceksiniz.

Oyuncular İçin Yenilikler

Windows 10 aralarında Xbox One’ın da olduğu çoğu bambaşka aygıt üstünde kullanılabilen ortak bіr platform yapısına sahip olduğu için Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi, Windows 10’un bu özelliğini daha da etkili bіr şekilde kullanacak.

Xbox Her Tarafta Oyna özelliği doğruca bulut tabanlı oyun gelişimi kaydolma sistemi Xbox One ve Windows 10 oyunlarında kullanılabiliyor. Yani Xbox One’da bіr oyunu oynayıp ara verdiğinizde Windows 10 bilgisayarınızda oyuna kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Windows 10 Sene Dönümü Güncellemesi ile birlikte Xbox One üstünde öbür dil seçeneklerinden birini seçim edebileceğiz.

Cortana, Xbox One kullanıcılarına yeni oyun bulgu, arkadaşlarının ne yaptıklarını görme, grup açma ve ortak projeler başarma gibi konularda muavin olacak. Kinect sahibiyseniz “Hey Cortana, Xbox On” diyerek Xbox One’ınızı açabileceksiniz.

Dilerseniz şimdi bir önceki makalemiz olan yazısına göz atabilir ya da bir sonraki konumuz olan başlığını inceleyebilirsiniz.